BORULU ISI EŞANJÖRLERİ

BORULU ISI EŞANJÖRLERİ


Heatplate-öztermal borulu eşanjörlerimiz  0,5 - 30 Atü basınç 1 m2 - 250 m2  arası ısıtma yüzey alanlı  kapasitelerde ( veya istenen basınç ve yüzey alanında ) bakır boru ,paslanmaz çelik boru ,dikişsiz çelik çekme boru , dikişli siyah boru ısıtıcılı sistemde üretilmiş standartlara uygun  malzeme  ve imalat ,titiz kalite kontrol bakım onarım kolaylığı,işletme güvenliği üstünlükleri bir arada toplayan eşanjörlerdir .Türk Standartları TS 1996 Uygunluk Belgesine ve TS-EN  İSO 9001:2008 Belgesine haizdir.Bütün ısıtma gurubu ürünlerimizin 2 yıl üretim hatalarına karşı garantisi bulunmaktadır.Ayrıca ürünlerimizin 10 yıl servis ve yedek parça desteği sağlanmaktadır.

Kalorifer Eşanjörleri:

   Buhar, kızgın yağ veyakaynar su gibi daha sıcak bir akışkan vasıtasıyla kalorifer sistemi için 70/90 ºC sıcak su üreten eşanjörlerdir. Her iki tarafta bulunan akışkanlar korozif olmadıklarından gövde ve boruları siyah malzemeden imal edilir. Isıtıcı akışkanın kızgın yağ olması halinde çelik çekme borular, buhar ve kaynar su olması halinde dikişli siyah borular kullanılır. Kalorifer eşanjörleri, genel olarak U borulu yatay perdeli tipte dizayn ve imal edilmekle birlikte, dizayn şartlarının gerektirdiği durumlarda düz borulu veya dikey perdeli olarak da dizayn ve imal edilebilirler.

Sıcak Su Eşanjörleri:

   Herhangi bir tesiste kullanım amaçlı sıcak su üreten eşanjörlerdir. Eşanjöre giren taze su, buhar, kızgın yağ, kaynar su veya kalorifer sistemi suyu gibi daha sıcak bir akışkan vasıtasıyla istenilen sıcaklığa kadar anında ısıtılarak kullanma mahalline gönderilir. 

   Eşanjör, boruların içinden ısıtıcı akışkan, dışından ısıtılacak taze su geçecek şekilde dizayn edilir. Eşanjöre verilen taze su, içerdiği çözünmüş oksijen nedeniyle korozif olduğundan, eşanjör gövde ve borularını oksijen korozyonundan korumak amacıyla eşanjör imalatı müteakip komple sıcak daldırma işlemine tabi tutulur veya (özellikle üretilen su sıcaklığının 70 ºC den yüksek olduğu durumlarda) taze suyun temas ettiği gövde ve borular paslanmaz malzemeden imal edilir; ya da eşanjör, boruların içinden ısıtılacak taze su, dışından ısıtıcı akışkan geçecek şekilde dizayn edilir bu kez borular bakır boru olarak seçilir ve kullanılır. 

Hidrolik Yağ Soğutucuları:

   Hidrolik preslerde kullanılan hidrolik yağları, işlevleri esnasında ısınırlar. Yağların, aşırı ısınarak oksitlenmelerini ve bozulmalarını önlemek amacıyla soğutulmaları gerekir. 

   Soğutma işlemi için genel olarak hidrolik yağ soğutucu bir eşanjör ile soğutma kulesinden ve eşanjörden sirküle ettirilen soğutma suyu kullanılır. Hidrolik yağ soğutucuları, düz veya U borulu tipte, bakır veya demir borulu eşanjörlerdir. 
Hidrolik yağların soğutulmaları amacıyla kanatlı borulu, hava soğutmalı konvektör tipi hidrolik yağ soğutucuları da kullanılabilir.

 

Kredi Kartı İle Ödeme

BİZE ULAŞIN

PLAKALI EŞANJÖR SERVİS-YEDEKPARÇA

 

 Her marka model için

-Plakalı eşanjör bakım sözleşmesi

- Plakalı eşanjör plaka ve conta temini

- Plakalı eşanjör conta plaka  değişim, bakım, onarım

-Plakalı eşanjör dış gövde değişim

-Kimyasal temizleme ve contalama