HER MARKA PLAKALI EŞANJÖR PLAKA VE CONTASI

HER MARKA PLAKALI EŞANJÖR PLAKASI VE CONTALARI 

  Firmamız sektöründe en kapsamlı marka ve model seçenekleri sunan plakalı eşanjör contası tedarikçilerindendir.Satışını yapmış olduğumuz contalar,tamamen orijinal boyutlara bağlı kalınarak yapılır.Tüm markalarının tüm modelleri için sorularınıza ve ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek. 0,01m2'den 3m2'ye kadar her marka ve her tip conta ürün yelpazesinde bulunmaktadır.

CONTA DEĞİŞİMİ : Servis elemanımız conta ve plakaların durumunu inceledikten sonra hasarlı contalar tespit edilerek değiştirilir. Aynı zamanda plakalar da incelenerek conta yataklarında deformasyon olup olmadığı tespit edilir. Conta değişimi yapıldıktan sonra plakalı eşanjör test edildikten sonra müşteriye teslim edilir. 

 TEMİZLİK : Plakalı eşanjörler temizlenerek mevcut kirliliğin giderilmesi sağlanır.İşleminden sonra plakalar üzerinde hala kirlilik var ise akışkanın yarattığı kirliliğe göre değişik oranlarda ve sıcaklıklarda kimyasal temizlik uygulanır. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus kullanılan kimyasalın plaka ve conta malzemelerine zarar vermemesidir. 
ÇATLAK TESTİ : Plakalarda meydana gelecek bir diğer problem ise plakalarda oluşan çatlaklardır. Sistemdeki koç darbelerinden veya dizayn basıncından daha yüksek basınçla çalışan plakalı eşanjörlerde oluşabilecek bir durumdur. Bunun için mutlaka firmamız ile temasa geçmeniz gerekmektedir

 

Aşağıdaki marka eşanjörlerde kullanılabilecek yedek parça contalar için lütfen tedarik durumu ile ilgili bilgi alınız.
 
API Schmidt-Bretten
Junkers
APV
MIT
APV-Pasilac
Pasilac Kolding
AGC
Reheat
Alfa Laval
Rosenblads
Arsopi
Silkeborg
Barriquand
Sondex
Cetetherm
Stork
Chester Jensen
Swep
Ciat
TetraPak
Cipriani
Thermowave
Fischer
Tanpera
Funke
Tranter
GEA-Ahlborn
Vicarb
Hisaka
Viex
LHE
WİLO
 
 
 
 
PLAKALI EŞANJÖR CONTA MALZEMELERİ 
Kauçuk malzemeleri birçok katkı maddesinin karışımından oluşur. Her kauçuk malzemesi kendine özgüdür. Bazen, farklı tedarikçilerin malzemeleri birbirine benzerken, çoğu zaman da her firmanın aynı malzeme contası farklı özellikler gösterir. Örneğin farklı iki firmaya ait NBR karışımı ile üretilmiş contanın tavsiye edilen kullanım sıcaklığı birbirinden farklı olabilir. En önemli içerik, ağırlıkça %15 ile %70 arasında değişen polimerdir. Tipik bir conta reçetesi aşağıdaki gibidir:
    
 
  %50 Polimer
 
  %40 Dolgu
 
  %5 Yumuşatıcı
 
  %2 Etkinleştirici
 
  %1 İyileştirici
  %1 Hızlandırıcı
  %1 Antioksidan
   

Tüm katkılar contanın özelliklerine farklı bir etkide bulunur. Belli bir uygulama için hazırlanan conta karışımının diğer uygulamalar için nadiren kullanılabilir. Teknik olarak, çok özel ihtiyaçları karşılayabilmek için daha karışımların geliştirilmesiyle, profesyonel ürünler elde edilebilir.

Sentetik polimerler, doğal kauçuğun sahip olmadığı özellikleri kazanabilmek için üretilirler.

Örneğin, yağa, kimyasallara, sıcaklığa, hava koşullarına (ozona, UV ışık) dayanım özellikleri bu şekilde kazandırılır.

Hava koşulları, buhar ve su dayanımı için standart conta malzemesi EPDM (Etilen-Propilen Kauçuk)'dir. NBR (Nitril kauçuk) yine yukarıdakilerin tümüne belli bir sıcaklığa kadar dayanabilen ve özelikle yağ için kullanılan bir malzemedir.

Kredi Kartı İle Ödeme

BİZE ULAŞIN

PLAKALI EŞANJÖR SERVİS-YEDEKPARÇA

 

 Her marka model için

-Plakalı eşanjör bakım sözleşmesi

- Plakalı eşanjör plaka ve conta temini

- Plakalı eşanjör conta plaka  değişim, bakım, onarım

-Plakalı eşanjör dış gövde değişim

-Kimyasal temizleme ve contalama